mistyka sakramentalna

„Mistyka chrześcijańska albo jest mistyką sakramentalną, albo nie jest mistyką chrześcijańską. – Don Divo Barsotti (1914-2006)

***
Kiedy podnosiłem Hostię myślałem: ” Nie wiem na co byłby mi cały Kościół, gdybyś Ty nie był moim Bogiem”… W tym samym momencie, te słowa mnie przestraszyły…”Zgrzeszyłem”…? Nie. Potwierdziłem je całą duszą, angażując całego siebie jakby w moje wieczne zbawienie. Te słowa, to był mój akt wiary. I dodałem w myślach, że: mógłbym obyć się nawet bez Boga i tym bardziej bez całego stworzenia, jeśli to On nie byłby moim Bogiem. Co miałem na myśli? Mój akt, moja relacja z Chrystusem podczas Mszy Świętej musi być dla mnie odpowiedzią na wszystko, oznaczać dla mnie absolutnie wszystko…

***
Jeśli obecność Chrystusa w Eucharystii jest obecnością eschatologiczną znaczy to, że ukazanie się Chrystusa na końcu tego obecnego czasu, nie będzie różnić się od tego, czym żyjesz teraz w Misterium. Dlatego musisz żyć w ciągu Mszy Świętej tym samym życiem świętych, udziałem w życiu boskim jako darze Ducha Świętego, twoją jednością z Chrystusem w uwielbieniu chwały Ojca, komunią świętych, obecnością Marii Dziewicy, obecnością ogromnej rzeszy aniołów i świętych. To co będzie twoją wizją w Niebie, już teraz musisz przeżyć w wierze, poprzez wiarę. Twoja Msza święta, to twoje życie wieczne w Niebie.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s