pobłogosławiona przez Krzyż

„Idziemy umrzeć za nasz naród”. – powiedziała przed śmiercią do swojej siostry.

Żydówka,
Niemka,
Urodzona w Jom Kippur,
Biblijna Estera XX wieku,
Pielęgniarka,
Filozofka,
Feministka,
Teolożka,
Mniszka,
Karmelitanka Bosa,
Męczennica,
Święta,
Patronka Europy.

Edyta Stein – św. Teresa Benedykta od Krzyża – pobłogosławiona przez Krzyż.

Witaj Krzyżu, jedyna nadziejo!

„Pozdrawiamy cię, Krzyżu Święty, nasza jedyna nadziejo!” – tak każe nam wołać Kościół w okresie Męki Pańskiej, poświęconym rozpamiętywaniu gorzkich cierpień naszego Pana Jezusa Chrystusa.
Świat płonie: walka Chrystusa z Antychrystem wyraźnie się zaostrzyła, dlatego jeśli zdecydujesz się stać po stronie Chrystusa, możesz zostać wezwana nawet do ofiary ze swego życia.
Wpatruj się w Pana, który wisi przed tobą na drzewie, ponieważ stał się posłuszny aż do śmierci krzyżowej. Przyszedł On na świat nie po to, aby pełnić swoją wolę, lecz wolę Ojca. Jeśli chcesz być oblubienicą Ukrzyżowanego, musisz wyrzec się całkowicie swojej woli i nie mieć innego pragnienia poza tym jednym: wypełniać wolę Bożą.
Przed tobą wisi na krzyżu Zbawiciel, ogołocony i nagi, ponieważ wybrał ubóstwo. Kto chce iść za Nim, musi wyrzec się wszelkiego ziemskiego posiadania.
Trwaj przed Panem, który wisi na krzyżu z przebitym Sercem; wylał krew ze swego Serca, aby zdobyć twoje serce. Jeśli chcesz Go naśladować w świętej czystości, twoje serce musi być wolne od wszelkiego pożądania ziemskiego; do Jezusa Ukrzyżowanego powinno się zwrócić każde twoje pragnienie, każda tęsknota, każda myśl.
Świat jest w płomieniach: pożar mógłby ogarnąć także nasz dom, jednak Krzyż wznosi się ponad płomieniem ognia i nie może ulec spaleniu. Krzyż jest drogą, która z ziemi prowadzi do nieba. Kto obejmuje go z wiarą, miłością i nadzieją, ten zostanie uniesiony wzwyż, aż na łono Trójcy Przenajświętszej.
Świat stoi w ogniu. Czy chcesz zagasić płomienie? Patrz na Krzyż: z otwartego Serca płynie krew Zbawiciela, krew zdolna ugasić nawet płomienie piekła. Przez wierne zachowywanie ślubów osiągniesz to, że twoje serce stanie się wolne i otwarte, a zatem będą mogły przypływać do niego strumienie Bożej miłości, przepełniając je i dając mu płodność aż po krańce ziemi.
Mocą Krzyża możesz być obecna we wszystkich miejscach bólu – wszędzie tam zaprowadzi cię twoja współczująca miłość, ta miłość, którą czerpiesz z Boskiego Serca i która czyni cię zdolną wszędzie rozprzestrzeniać Jego Najdroższą Krew, aby nieść ulgę, ratować i zbawiać.
Oczy Ukrzyżowanego zwrócone są na ciebie pytającym spojrzeniem. Czy chcesz na nowo, z całą powagą zawrzeć z Nim przymierze? Jaką dasz odpowiedź? „Panie, do kogóż pójdę? Ty masz słowa życia wiecznego”. Ave Crux, spes unica!

edith-web

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s